Masz pytania o tarczę 5.0? Skorzystaj z dyżuru eksperta

Od 15 października przedsiębiorcy mogą składać w ZUS wnioski o pomoc z tarczy branżowej.Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia, wyjaśni ekspert ZUS. Już w najbliższy wtorek (20 października) odbędzie się dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.

Nowe przepisy wprowadzają trzy formy pomocy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Jest to zwolnienie z opłacania składek za lipiec – wrzesień, świadczenie postojowe dla przewodników i agentów turystycznych oraz  dodatkowe świadczenie postojowe. Wnioski o wsparcie należy składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Podczas dyżuru telefonicznego, zorganizowanego przez oddział ZUS w Nowym Sączu, przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in.:

  • komu przysługują poszczególne formy wsparcia w ramach tarczy 5.0,
  • jakie warunki należy spełnić aby otrzymać: zwolnienie z opłacania składek, świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe,
  • kiedy należy złożyć wniosek.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 20 października w godzinach od  10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 18 449 85 45.

foto: www.gov.pl